PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja

PrijemKalendarČesto Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Delite | 

Razvoj roja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
YU2ECP

Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.01.2013

PočaljiNaslov: Razvoj roja   Čet Jan 17, 2013 12:40 pm

Veliki pozdrav svim pcelarima, i posetiocima ovog foruma~
Pre svega, da vam kazem da jos uvek nemam ni jednu kosnicu, ni jedan roj. Ali, spremio sam se da ove godine, pocnem da se bavim pcelarstvom, zasnivajuci nov pcelinjak od tri roja. Ocekujem ih u Junu mesecu.
E sad, ja, kao nov i neiskusan pcelar u pokusaju, molim vas, starije i iskusnije za par saveta i objasnjenja za neke moje neduomice,-.
Pre svega, mene interesuje sledece:
Gde mogu da nadjem savet kako roj na pet ramova u junu mesecu naterati da mi do jeseni izgradi bar jos pet satnih osnova, i da te, novoizgradjene ramove napune kvalitetnim medom i polenom, kako bi sebi obezbedili sigurno prezimljavanje.
Dalje, kako do sledece godine, do bagremove pase, od 10 satnih osnova napraviti 10 izgradjenih ramova i pripremiti se za ovu pasu?
Trece, da li je dobro i pametno za vreme bagremove pase forsirati izgradnju ramova?
Sledece, kako u te nove, LR kosnice koje cu ja obezbediti, uvesti polunastavke, i poluramove ? Kako ih izgraditi, jer, ja sam na pocetku price, ne znam NISTA o pcelama ( jer, sto vise citam literaturu, shvatam da manje znam ) i nemam vec izgradjene ramove.
Ja vas molim za pomoc, za savet, za neku sugestiju, kako dospeti do tri pune kosnice i pcela i izgradjenih ramova !
Veliki pozdrav, i, ocekujem neki odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Razvoj roja
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» RAZVOJ ŠTENETA - 3. perioda
» visina
» PSIHOLOSKI RAZVOJ STENETA PO FAZAMA - II deo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: FORUM :: PREDLOZI I PITANJA-