PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja

PrijemKalendarČesto Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Delite | 

krema za lice?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
zozefina

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.04.2009

PočaljiNaslov: krema za lice?   Sre Sep 23, 2009 8:31 pm

Nisam pcelar, volim med i imam pitanja.
1.Imam 56 godina, godinama sam koristila "Loreal" kremu i losion za lice. Prosle godine naocare mi ogule kozu sa nosa i sa propolisom sam ga zalecila, to mi je dalo ideju da probam da na tridesetak kapi dodam 100 ml. vode i da mi to izigrava losion za lice. - Da li to smem da radim? Embarassed
2.Ako smem, postoji li neka medonosna krema za lice za normalnu kozu jer imam osecaj da ove skupe kreme nisu sto su nekad bile, da skupo placam nekakav buckuris i stavljam ga na lice. affraid
Da li postoji krema koja moze da se smucka u kucnoj radinosti i da to bude kvalitetno za kozu kao sto je med za dusu. queen
Nadam se brzom odgovoru. Sleep
Hvala. I love you
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Žeki-Duborecko

Broj poruka : 134
Datum upisa : 10.04.2009

PočaljiNaslov: Re: krema za lice?   Sre Sep 23, 2009 9:13 pm

Pozdrav @zozefina Very Happy i dobrodošli!!!
Ove stvari nisam isprobavao ali mogu da prođu kao ideje...copi-paste sa neta,naravno !

"Jogurt + med = odlicna maska za lice. Jogurt osvjezava i radi blagi peeling, med je hidratantan i djeluje protiv bakterija."

"Za dekolte nekad znam pomjesat zgnjecene banane sa palentom ..malo stavim meda unutra i sve to u frizder da se ohladi..super osvjezava ...dobro je i za mansiju kozu .umjesto palente mogu se stavit i oni keksi petit beurre"

"Dobru peeling masku za lice mozete napraviti od kasicice meda i pola kasicice mljevenog cimeta.. staviti na lice, drzati 15-20 minuta i onda trljajuci isprati... lice bude supper:)"

"Dvije velike zlice kave, zlicica meda i malo vrile vode- tek toliko da se med rastopi. stavit na lice, vrat i dekolte 10 min i oprat."

"Maska od pšenice ( za nečistu kožu ):, 3 žlice pšeničnog brašna ,4 žlice mlijeka ,1 žlica meda, 1 žlica ulja pšeničnih klica"

"Maska od bjelanjaka i meda ( za masnu kožu ), :1 bjelanjak ( snijeg ), 1 žlica meda, 1 žličica soka od limuna"

"Maska od svježeg sira ( hrani i čisti kožu ): 2 žlice svježeg kravljeg sira, 2 žlice meda"

"Maska od banane ( za "peglanje" kože ). 3 žlice zgnječene banane, 1 žlica meda"

"• 1/2 šoljice neskuhane zobene kaše
• 1 kašika meda
• 1 kašika jabučnog sirćeta
• 1 kašičica mljevenih badema
Navlažite lice toplom krpicom za umivanje, pa nanesite mješavinu na lice izbjegavajući osjetljivo područje oko očiju. Neka se mješavina osuši, onda je uklonite toplom krpicom za umivanje."
Nazad na vrh Ići dole
zozefina

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.04.2009

PočaljiNaslov: Re: krema za lice?   Pon Sep 28, 2009 10:36 am

ZEKI- hvala na ovim starinskim receptima, dostanjih sam znala ali ne sve i probacu nesto od svega toga.
Nadam se da si sladak kao sto ti je avatar flower sunny sunny
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: krema za lice?   

Nazad na vrh Ići dole

krema za lice?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ugriz..